Σας ανακοινώνω οτι το forum θα είναι ''ανενεργό'' σε θέματα.
Και πλέον την σκυτάλη στην ενημέρωση θα την ''πάρει'' το blog.
Καλή συνέχεια να έχουμε.

Ολυμπιακός - Σάλκε 0 - 1 στο ημίχρονο

Ολυμπιακός - Σάλκε 0 - 1 στο ημίχρονο Empty Ολυμπιακός - Σάλκε 0 - 1 στο ημίχρονο

Δημοσίευση από ΤΡΕΛΛΟΣ ΤΩΝ FM Τρι 18 Σεπ - 22:54

Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου στον αγώνα ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Σάλκε, βρίσκει την Σάλκε να προηγείται με γκολ του από τον Χέβεντεςμέσα στο Καραϊσκάκη στο 41ο λεπτό.

Γκολ με κεφαλιά από τον Χέβεντες για την Σάλκε που προηγείται με 1 - 0 του Ολυμπιακού

Μπροστά από τον Χολέμπας και τον Μοντέστο, πήρε την κεφαλιά μετά από κόρνερ και άνοιξε το σκορ στο Φάληρο.

Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτήν την ώρα (NOVA 2) στο κατάμεστο «Καραϊσκάκη» το πρώτο παιχνίδι του Ολυμπιακού στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ με αντίπαλο τη γερμανική Σάλκε.

Βασικός με τους «βασιλικούς μπλε» έχει ξεκινήσει ο Κυριακός Παπαδόπουλος, ο οποίος τίθεται για πρώτη φορά αντιμέτωπος με την πρώην ομάδα του.

Μάλιστα ο διεθνής αμυντικός πριν την έναρξη του αγώνα τιμήθηκε από τον αντιπρόεδρο του Ολυμπιακού, Σάββα Θεοδωρίδη, γνωρίζοντας παράλληλα την αποθέωση από τον κόσμο της ελληνικής ομάδας.

Όσον αφορά στην ενδεκάδα των Πειραιωτών, ο Λεονάρντο Ζαρντίμ παρέταξε με εκπλήξεις την ομάδα του στην αποψινή αναμέτρηση.

Πιο συγκεκριμένα ο Πορτογάλος τεχνικός επέλεξε τον Μέγιερι για τη θέση του τερματοφύλακα, αν και ο Ούγγρος ήταν αναπληρωματικός στους φετινούς αγώνες του πρωταθλήματος, ενώ προτίμησε τον Μανωλά αντί του Σιόβα, για παρτενέρ του Κοντρέρας στον κέντρο της άμυνας.

Παράλληλα ο Ζαρντίμ δεν ξεκίνησε βασικό ούτε τον Αριέλ Ιμπαγάσα, δίνοντας της θέση του στον Φουστέρ.

Ολυμπιακός-Σάλκε 0-1

Γκολ: 41' Χέβεντες

Κίτρινες: Χέβεντες

Κόκκινες:

Ολυμπιακός (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Μέγιερι, Τοροσίδης, Μανωλάς, Κοντρέρας, Χολέμπας, Μοδέστο, Μανιάτης, Μασάντο, Φουστέρ, Αμπντούν, Τζεμπούρ.

Σάλκε (Χουμπ Στέφενς): Ούνερσταλ, Χέβεντες, Κ. Παπαδόπουλος, Φουκς, Μάτιπ, Χόλτμπι, Τζόουνς, Μπαρνέτα, Νοϊστέντερ, Φαρφάν, Χούντελααρ

Διαιτητής: Νταβίντ Φερνάντεθ Μπορμπαλάν (Ισπανία)

Ολυμπιακός - Σάλκε 0 - 1 στο ημίχρονο Aaaaatimitikiplakewrrr

Ο Κ. Παπαδόπουλος με τον Σάββα Θεοδωρίδη.