Καλή συνέχεια να έχουμε.

Άνετα ο Ατρόμητος, 4-0 τον Πανιώνιο

Άνετα ο Ατρόμητος, 4-0 τον Πανιώνιο Empty Άνετα ο Ατρόμητος, 4-0 τον Πανιώνιο

Δημοσίευση από ΤΡΕΛΛΟΣ ΤΩΝ FM Κυρ 9 Μαρ - 22:12

Με δύο γκολ του Παπαδόπουλου και από τους Νάστο και Ούμπιντες ο Ατρόμητος κέρδισε πολύ εύκολα με 4-0 τον Πανιώνιο στο Περιστέρι, σε παιχνίδι για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Super League.

Ο Ατρόμητος «καθάρισε» την αναμέτρηση πριν καλά καλά ξεκινήσει. Μόλις στο 3’ από εκτέλεση κόρνερ ο Παπαδόπουλος πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και άνοιξε το σκορ, ενώ στο 22' οι γηπεδούχοι έφυγαν στην αντεπίθεση, ο Παπαδόπουλος έβγαλε στον κενό χώρο για τον Νάστο, ο οποίος σκόραρε και πέτυχε το 2-0. Τέσσερα λεπτά μετά ο Μπρίτο πάσαρε στον Παπαδόπουλο, ο οποίος με πλασέ πέτυχε το 3-0 και ουσιαστικά χάρισε τη νίκη στην ομάδα του από το πρώτο μέρος!

Ο Ατρόμητος συνέχισε να πιέζει και δημιούργησε ευκαιρίες για να σκοράρει. Στο 52' απείλησε ο Καραμάνος και οκτώ λεπτά μετά ο Δημούτσος σούταρε άουτ.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 63'. Ο Καραμάνος συνεργάστηκε με τον Μπρίτο, ο Ανέστης απέκρουσε το σουτ, όμως ο Ούμπιδες από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Μέχρι το τέλος του αγώνα οι Περιστεριώτες είχαν τρεις ακόμα καλές στιγμές. Στο 69' ο Ανέστης μπλόκαρε σουτ του Γκαρσία, στο 73' το σουτ του Καραμάνου δε βρήκε στόχο, ενώ στο 77' ο Ούμπιδες από καλή θέση δεν μπόρεσε να απειλήσει.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (ΠΑΡΑΣΧΟΣ): Τσέναμο, Νάστος, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Γιαννούλης (66' Γιαννούλης), Δημούτσος, Γκαρσία, Ούμπιδες, Μπρίτο (84' Κιβρακίδης), Καραμάνος, Παπαδόπουλος (75' Φωτάκης)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ): Ανέστης, Λαμπρόπουλος, Αυλωνίτης, Παντίδος, Κούρος, Μητρόπουλος, Κούρντι, Ντούνης (64' Καμπάνταης), Κολοβός, Αραβίδης, Γιάννου (46' Λάσνικ).