Σας ανακοινώνω οτι το forum θα είναι ''ανενεργό'' σε θέματα.
Και πλέον την σκυτάλη στην ενημέρωση θα την ''πάρει'' το blog.
Καλή συνέχεια να έχουμε.

Νίκη για τον Πανθρακικό, 2-1 τον Εργοτέλη

Νίκη για τον Πανθρακικό, 2-1 τον Εργοτέλη Empty Νίκη για τον Πανθρακικό, 2-1 τον Εργοτέλη

Δημοσίευση από ΤΡΕΛΛΟΣ ΤΩΝ FM Κυρ 9 Μαρ - 22:19

Ο Πανθρακικός με γκολ των Μπεν Σαμπάτ (20’) και Καθάριου (65’) επικράτησε 2-1 του Εργοτέλη στην Κομοτηνή. Για τους Κρητικούς μείωσε στο 74’ ο Μπουχαλάκης.

Κοντά στο γκολ έφτασε ο Εργοτέλης, μόλις στο τρίτο λεπτό, όπου ο Ιμπραΐμ αστόχησε. Ο Πανθρακικός απάντησε στο 13’ με τον Μπεν Σαμπάτ, με ένα σουτ που πέρασε άουτ. Τελικά ο κεντρικός αμυντικός των γηπεδούχων, στο 20’, πέτυχε ένα πολύ όμορφο γκολ. Μετά από σέντρα από τα δεξιά η άμυνα του Εργοτέλη απομάκρυνε και η μπάλα έφτασε στον Σαμπάτ, ο οποίος επιχείρησε μονοκόμματο βολέ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Στοϊκόβιτς.

Η πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος καταγράφηκε για τον Εργοτέλη στο 58ο λεπτό. Ο Χαντί επιχείρησε με κεφαλιά να σκοράρει, όμως μπλόκαρε ο Αθανασιάδης. Ο Πανθρακικός έφτασε σε ένα ακόμη γκολ στο 65', όταν ο Μπεν Σαμπάτ έκλεψε την μπάλα στα αριστερά, μπήκε στην περιοχή, πέρασε τον αντίπαλο του και γύρισε την μπάλα στον Καθάριο ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο Εργοτέλης στο 70' έχασε τεράστια ευκαιρία για να μειώσει το σκορ, όμως στο 74’ σκόραρε, όταν ο Μπουχαλάκης, που είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς, πέρασε τον αντίπαλο του και νίκησε με σουτ τον Αθανασιάδη.

Πανθρακικός - Εργοτέλης 2-1 (Nova 2)

Γκολ: 20' Μπεν Σαμπάτ, 65' Καθάριος - 74' Mπουχαλάκης

Κίτρινες κάρτες: Τζάνης, Μπεν Σαμπάτ, Καθάριος, Αθανασιάδης - Τζανακάκης, Καρντόσο, Μεχία, Ρομάνο, Χαντί

Κόκκινες κάρτες: -

Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Μπεν (66' Λαδάκης), Σαρακατσάνος, Ίγκορ, Χρήστου, Καθάριος (74' Μολίνα), Έμποου, Ρομέου, Μπαϊκαρά, Τζάνης (69' Παπαγεωργίου), Ντιόγκο.

Εργοτέλης: Στοϊκοβιτς, Πίτσος (63' Μπουχαλάκης), Αντελέγιε, Τζανακάκης (86' Γιοβάνοβιτς), Ιμπραΐμ, Καρντόσο (79' Αζίζ), Μεχία, Μπαντιμπανγκά, Ρομάνο, Χαντί, Μονακέλο.

Επιμέλεια: Ανδρέας Αθανασούλης