Καλή συνέχεια να έχουμε.

Ανατροπή στο 90’ για τον Λεβαδειακό

Ανατροπή στο 90’ για τον Λεβαδειακό Empty Ανατροπή στο 90’ για τον Λεβαδειακό

Δημοσίευση από ΤΡΕΛΛΟΣ ΤΩΝ FM Κυρ 9 Μαρ - 22:22

Μέχρι το 90’ ο Λεβαδειακός έχανε 1-0 από τον Παναιτωλικό στη Βοιωτία, ωστόσο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κονέ και στο πέμπτο ο Μάντζιος με πέναλτι χάρισαν τη νίκη στους γηπεδούχους με 2-1. Για την ομάδα του Αγρινίου άνοιξε το σκορ ο Μπούντιμιρ στο 2’, ενώ στο 85’ ο Γκάλο και στις καθυστερήσεις ο Κουτρομάνος αποβλήθηκαν με κόκκινες κάρτες.

Η ομάδα του Αγρινίου προηγήθηκε μόλις στο 2’, χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Μπουντιμιρ με κοντινό πλασέ. Σε όλη τη διάρκεια του αγώνα φάνηκε πως το τελικό σκορ δύσκολα θα αλλάξει ωστόσο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κονέ ισοφάρισε με φάουλ σε 1-1!

Στο 5ο λεπτό του έξτρα χρόνου ο Χαραλάμπους κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Κουτρουμάνου, ο οποίος αποβλήθηκε, ενώ στο 85' είχε προηγηθεί η αποβολή με δεύτερη κίτρινη του Γκάλο.

Την εκτέλεση του πέναλτι ανέβαλε ο Βαγγέλης Μάντζιος, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπρακάλι, γράφοντας το τελικό 2-1.

Λεβαδειακός - Παναιτωλικός 2-1 (Nova 4)

Γκολ: 90' Κονέ, 90' +5' πεν. Μάντζιος - 2' Μπούντιμιρ

Κίτρινες κάρτες: Ιντζίδης - Σίλβα Τζούνιορ, Μπικέι, Μπούντιμιρ, Γκάλο

Κόκκινες κάρτες: 85' Γκάλο, 90' Κουτρομάνος

Λεβαδειακός: Στρατηλάτης, Νικολακάκης, Κώτσιος, Χαραλάμπους, Ιντζίδης, Κονέ, Πετράτσι (26' Ροτζέριο), Βαρέλα (62' Γουόρντεν), Μάντζιος, Ορτέγκα, Μιλοσάβλιεφ (78' Λυκογιάννης).

Παναιτωλικός: Ράφαελ, Κούσας, Καμαρά (90' Μύγας), Γοδόι, Σίλβα Τζούνιορ (20' Κουτρομάνος), Μαρτίνες, Γκάλο, Μπούντιμιρ (70' Μπόγιοβιτς), Μπακάκης, Ανέν, Μπικέι.

Επιμέλεια: Ανδρέας Αθανασούλης