Ο Καλαντζής στις καθυστερήσεις “λύτρωσε” τη Μαύρη Θύελλα!

Ο Καλαντζής στις καθυστερήσεις “λύτρωσε” τη Μαύρη Θύελλα! Empty Ο Καλαντζής στις καθυστερήσεις “λύτρωσε” τη Μαύρη Θύελλα!

Δημοσίευση από ΤΡΕΛΛΟΣ ΤΩΝ FM Κυρ 9 Μαρ - 22:29

Ο Καλαντζής στις καθυστερήσεις “λύτρωσε” τη Μαύρη Θύελλα! IMG_1763-001

Με γκολ στη τελευταία φάση της αναμέτρησης κρίθηκε το πολύ μεγάλο τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στις ιστορικές ομάδες της Καλαμάτας και του Μεσσηνιακού. Ο πολύπειρος επιθετικός της Μαύρης Θύελλας Χρήστος Καλαντζής , εκμεταλλεύτηκε μια πολύ μακρινή μπαλιά – γέμισμα του Καντούτση , και με υπέροχο πλασέ έστειλε τη μπάλα στο “Γ” της εστίας του Κυριακόπουλου... Αυτό το γκολ σφράγισε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι και παράλληλα κράτησε ζωντανή τη “Μαύρη Θύελλα” στο κυνήγι της ανόδου καθώς δεν άφησε την Ερμιονίδα (που έκανε εντυπωσιακή ανατροπή και κέρδισε τον Καραισκάκη 2-1 με 2 γκολ στις καθυστερήσεις ) να απομακρυνθεί .

Ο Μεσσηνιακός αγωνίστηκε για 70 λεπτά με 10 παίκτες , καθώς αποβλήθηκε στο 20ο λεπτό ο Κουρεντζής όταν ανέτρεψε τον Ηλιόπουλο που έμπαινε μόνος του στην περιοχή. Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά κακό χωρίς σχεδόν καμία φάση μπροστά από τις 2 εστίες . Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μίλτος Γκόφας πέρασε και τον Οντσβονγκ στο παιχνίδι και τα έπαιξε όλα για όλα ...η Καλαμάτα πίεζε τον Μεσσηνιακό που αμυνόταν μαζικά για να κρατήσει το 0, χωρίς όμως να χάνει μεγάλες ευκαιρίες. Έτσι όλα κρίθηκαν στη τελευταία φάση του αγώνα όπου μίλησε η μεγάλη κλάση του Χρήστου Καλαντζή .(δείτε το γκολ σε βίντεο που ακολουθεί)

Πλέον σειρά για την Καλαμάτα έχει η εκτός έδρας αναμέτρηση της στην Τρίπολη με τον Παναρκαδικό την άλλη Κυριακή ενώ σίγουρα τα βλέμματα θα είναι και στην αναμέτρηση του Μεσσηνιακού (πιθανότατα Δευτέρα) που υποδέχεται την πρωτοπόρο ομάδα της Ερμιονίδας. Μελανό σημείο τα μικροεπεισόδια μεταξύ κάποιων οπαδών της Καλαμάτα στο τέλος του αγώνα και κάποιων παικτών του Μεσσηνιακού τα οποία και έληξαν με την παρέμβαση της Αστυνομίας

Φωτογραφίες: Στασινός Μουτσούλας