Σας ανακοινώνω οτι το forum θα είναι ''ανενεργό'' σε θέματα.
Και πλέον την σκυτάλη στην ενημέρωση θα την ''πάρει'' το blog.
Καλή συνέχεια να έχουμε.

Σφράγισε την παραμονή ο Λεβαδειακός, 2-1 τον ΟΦΗ

Σφράγισε την παραμονή ο Λεβαδειακός, 2-1 τον ΟΦΗ Empty Σφράγισε την παραμονή ο Λεβαδειακός, 2-1 τον ΟΦΗ

Δημοσίευση από ΤΡΕΛΛΟΣ ΤΩΝ FM Κυρ 30 Μαρ - 21:02

Ο Λεβαδειακός επέστρεψε στις νίκες, καθώς την Κυριακή επιβλήθηκε με 2-1 σκορ του ΟΦΗ στην πρωτεύουσα της Βοιωτίας, για την 32η αγωνιστική της Super League, σφραγίζοντας την παραμονή του στη μεγάλη κατηγορία.

Τα γκολ των «πράσινων», που πλέον στις δύο τελευταίες αγωνιστικές δεν θα έχουν κανένα βαθμολογικό άγχος τα πέτυχαν οι Κονέ (8') και Μάντζιος (32'), ενώ ενδιάμεσα (30') είχε ισοφαρίσει ο Μακρής

Το πρώτο ημίχρονο είχε πολύ καλό ρυθμό, με τους Βοιωτούς να παίρνουν αρκετά νωρίς το προβάδισμα με τον Κονέ, ο οποίος στο 8ο λεπτό έπιασε την κεφαλιά και παραβίασε την εστία του Αγριμάκη.

Πάντως το συγκρότημα της Κρήτης ισοφάρισε στο 30΄, όταν σε εκτέλεση κόρνερ ο Παπάζογλου πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Μακρής έκανε το 1-1, αλλά χάρηκε για μόλις δύο λεπτά αυτό το τέρμα.

Κι αυτό γιατί στο 32ο λεπτό ο Μάντζιος έβαλε τον Λεβαδειακό και πάλι σε θέση οδηγού με ωραίο τελείωμα, σε φάση που η αντίπαλη άμυνα τον άφησε μόνο και «πλήρωσε» το τίμημα.

Εκ διαμέτρου αντίθετη η ποιότητα του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο, με τις ομάδες να εμφανίζονται «ράθυμες» και τον Σα Πίντο να προσπαθεί να κάνει πιο επιθετική την ομάδα του, περνώντας τον Κουτσιανικούλη αντί του Ντουντού.

Ο Πορτογάλος τεχνικός αποβλήθηκε λίγο αργότερα για έντονες διαμαρτυρίες προς τον Γιάχο, «σπάζοντας» τη μονοτονία του παιχνιδιού, ενώ η αναμέτρηση έφτασε στο 74ο λεπτό για να καταγραφεί μία αξιόλογη φάση, όπως ήταν το σουτ του Κονέ που υποχρέωσε τον Αγριμάκη σε εξαιρετική απόκρουση, στη μοναδική καλή στιγμή του β΄ ημιχρόνου.

Κίτρινες: Πετράτσι, Γεωργίου, Στρατηλάτης - Παπάζογλου, Τριποτσέρης, Ροβίθης, Μπαρέιρο

Λεβαδειακός (Σάββας Παντελίδης): Στρατηλάτης, Μουλόπουλος, Κώτσιος, Χαραλάμπους, Ιντζίδης, Κονέ, Πετράτσι, Βαρέλα (84΄ Γεωργίου), Μάντζιος, Ορτέγκα (72΄ Ροζέριο), Μιλοσάβλιεφ (90΄+ Μάγκας)

ΟΦΗ (Ρικάρντο Σα Πίντο): Αγριμάκης, Τριποτσέρης, Παπάζογλου, Ντουντού (63΄ Κουτσιανικούλης), Ροβίθης, Κάλαϊτζιτς (80΄ Νούνιες), Ζε Εντουάρντο, Μπαρέιρο, Μπούρμπος (46΄ Στάθης), Μακρής, Μιλιάζες

Επιμέλεια: Μπάμπης Παπαφιλιππάκης