Σας ανακοινώνω οτι το forum θα είναι ''ανενεργό'' σε θέματα.
Και πλέον την σκυτάλη στην ενημέρωση θα την ''πάρει'' το blog.
Καλή συνέχεια να έχουμε.

Από την... άσπρη βούλα ο Εργοτέλης, 1-0 τον ΠΑΣ

Από την... άσπρη βούλα ο Εργοτέλης, 1-0 τον ΠΑΣ Empty Από την... άσπρη βούλα ο Εργοτέλης, 1-0 τον ΠΑΣ

Δημοσίευση από ΤΡΕΛΛΟΣ ΤΩΝ FM Κυρ 30 Μαρ - 21:03

Ακόμη ένα «τρίποντο» προσέθεσε στη βαθμολογική του συγκομιδή ο Εργοτέλης. Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη επιβλήθηκε με 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα την Κυριακή στο Παγκρήτιο και με αυτή τη νίκη έπιασε στην έκτη θέση της βαθμολογίας τον Πανθρακικό.

Το γκολ που έκρινε το ματς το σημείωσε με πέναλτι ο Χαντί στο 72'. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο «Άγιαξ» της Ηπείρου ολοκλήρωσε το ματς με παίκτη λιγότερο, καθώς στο 71ο λεπτό, στη φάση του πέναλτι, αποβλήθηκε ο Τζημόπουλος.

Οι γηπεδούχοι ήταν πιο επιθετικοί από το ξεκίνημα του ματς και κατάφεραν να ελέγξουν πλήρως τον ρυθμό, έχοντας ως κύριο εκφραστή των επιθέσεών τους τον Διαμαντάκο, ο οποίος στο ξεκίνημα (1', 11', 13') είχε τρία άστοχα σουτ προς την εστία του Βελλίδη.

Στο 24΄ ο ΠΑΣ είχε την πρώτη τελική στο παιχνίδι, με τον Ίλιτς να διεισδύει από πλάγια και να σουτάρει, υποχρεώνοντας τον Αθανασίου να διώξει σωτήρια σε κόρνερ. Στο 37' οι φιλοξενούμενοι είχαν νέα καλή στιγμή, με την κεφαλιά του Τσουκαλά να φεύγει μόλις άουτ, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Ιμπραΐμ βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά καθυστέρησε και τελικά πάσαρε στον Ρομάνο, ο οποίος αστόχησε.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε να επιδείξει κάτι αξιόλογο ως το 71ο λεπτό, όταν στο σημείο εκείνο ο Κούμπικ κέρδισε πέναλτι από τον Τζημόπουλο, ο οποίος είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον Αρετόπουλο και αποβλήθηκε, για να ευστοχήσει από τα 11 μέτρα ο Χαντί στο 72' και να χάσει τη μοναδική ευκαιρία του για να φτάσει στην ισοφάριση ο ΠΑΣ με την άστοχη κεφαλιά του Κολοβέτσιου στο 76'.

Κίτρινες: Κούμπικ, Καρντόσο, Αζίζ - Τζημόπουλος, Κολοβέτσιος

Κόκκινες: 71΄ Τζημόπουλος (2η κίτρινη)

Εργοτέλης (Μαρίνος Ουζουνίδης): Αθανασίου, Τζανακάκης (56΄ Ρέντζας), Αζίζ, Μεχία, Αντελέγιε, Καρντόσο, Χαντί, Ιμπραΐμ, Μπουχαλάκης (67΄ Κούμπικ), Διαμαντάκος (82΄ Αναστασάκος), Ρομάνο

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Ντάσιος, Κολοβέτσιος, Τζημόπουλος, Στρούνα, Μπέριος, Τσουκαλάς, Μιχαήλ (60΄ Τσάβες), Βίλα (82΄ Γιάκος), Ίλιτς, Ακόστα (78΄ Κρητικός)

Επιμέλεια: Μπάμπης Παπαφιλιππάκης