TrelosTwnFm-News
Σας ανακοινώνω οτι το forum θα είναι ''ανενεργό'' σε θέματα.
Και πλέον την σκυτάλη στην ενημέρωση θα την ''πάρει'' το blog.
Καλή συνέχεια να έχουμε.

http://trelostwnfmnews.blogspot.gr/
TrelosTwnFm-News
Σας ανακοινώνω οτι το forum θα είναι ''ανενεργό'' σε θέματα.
Και πλέον την σκυτάλη στην ενημέρωση θα την ''πάρει'' το blog.
Καλή συνέχεια να έχουμε.

http://trelostwnfmnews.blogspot.gr/

Το δευτερο ΟΧΙ στην ιστορια των ΕΛΛΗΝΩΝ

Πήγαινε κάτω

Το δευτερο ΟΧΙ στην ιστορια των ΕΛΛΗΝΩΝ Empty Το δευτερο ΟΧΙ στην ιστορια των ΕΛΛΗΝΩΝ

Δημοσίευση από ΤΡΕΛΛΟΣ ΤΩΝ FM Πεμ 22 Δεκ - 18:34

Το δευτερο ΟΧΙ στην ιστορια των ΕΛΛΗΝΩΝ

από trelostwnfm » 28 Οκτ 2011


Σημερα ο Ελληνικος λαος ''γιορτασε'' την επετειο του ΟΧΙ με τον δικο του τροπο που θα μεινει στην ιστορια.
Σημερα ο Ελληνικος λαος τιμησε πραγματικα οσους εχασαν την ζωη τους για εμας, για ολοκληρο το Ελληνικο Εθνος, για την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ, για να μην ειμαστε υποδουλοι σε κανεναν, να μην σκιβουμε το κεφαλι σε κανεναν και να ζουμε ελευθεροι, αυτους τιμησαν οι ΕΛΛΗΝΕΣ με τα σημερινα γεγονοτα.

Αλλες χρονιες ο κ. παπουλιας μετα το τελος της παρελασης εκανε τις γνωστες, συνηθισμενες και ιδιες μα ιδιες δηλωσεις, ''Σημερα γιορταζει ο Ελληνισμος, γιορταζουν απανταχου οι Ελληνες, και στελνουμε ενα μυνημα σε ολους, ενα μυνημα δυναμης και αποφασιτικοτητας.''

Σημερα δεν εγιναν οι ιδιες δηλωσεις.
«Δεν γίνεται να με αποκαλούν προδότη»
«Λυπάμαι πολύ. Πρέπει να ντρέπονται. Εγώ ήρθα για να τιμήσω τη Θεσσαλονίκη και κάποιοι δεν ήθελαν να γίνει η παρέλαση. Εγώ στα 15 μου πολέμησα για την πατρίδα. Δεν μπορούν να με λένε προδότη», είπε ο πρόεδρος της Δημοκρατίας, κάνοντας λόγο για αμαύρωση της επετείου.

Σε ερώτηση αν φοβάται για την τροπή που παίρνουν κάποιες αντιδράσεις με υβριστικά συνθήματα, ο κ. Παπούλιας απάντησε: «Δεν φοβάμαι γιατί είναι μια μικρή απαράδεκτη μειοψηφία. Ο ελληνικός λαός καταλαβαίνει που πάει γι αυτό και δέχεται όλες αυτές τις πιέσεις και όλα αυτά τα μέτρα που είναι σε βάρος των ασθενέστερων και των αδύνατων. Πιστεύει ότι μια μέρα θα ξημερώσει καλύτερη. Κι αυτό πιστεύουμε όλοι γι αυτό και είμαστε εδώ. Και λυπάμαι πάρα πολύ που αμαυρώνουν αυτή την ημέρα, μια ιστορική μέρα. Μια μέρα που ανήκει στον ελληνικό λαό δεν ανήκει σε αυτούς».

Με την σειρα μου να απαντησω και εγω σαν Ελληνας πολιτης.
Και εγω λυπαμαι για εσας κ. παπουλια που εισαι προεδρος μας, δεν μπορει να λετε οτι λυποσαστε μονο για εμας και εγω λυπαμαι και για εσενα αλλα και για τα χαλια σας.

Οταν υπογραφεις ωμος χωρις να ρωτας και να παιρνεις αποφασεις δεν ντρεπεσαι.
Φερεσαι και μιλας σημερα σαν βουλευτης η σαν υπουργος του πασοκ και οχι σαν προεδρος και με το θεσμο του προεδρου.
Ντρεπομαι και εγω.

Και ο Ελληνικος λαος σας τιμησε πολλες φορες απο παλια οταν εισασταν με τον Ανδρεα και παλευατε για την αλλαγη, για μια καλυτερη Ελλαδα και οχι 100 χρονια πισω, ΤΩΡΑ???

Οσο για το ''μια μικρή απαράδεκτη μειοψηφία'' μαλλον δεν προλαβατε να μετρησετε τους Ελληνες σημερα σε ολη την χωρα.

Και αλλοι πολεμησαν αλλα τους μειωσαν την συνταξη.
Εσενα?

''Μια μέρα που ανήκει στον ελληνικό λαό δεν ανήκει σε αυτούς''
Γιατι ΑΥΤΟΙ τι ειναι? δεν ειναι ΕΛΛΗΝΕΣ?
Γι αυτους δεν παιρνετε αποφασεις και υπογραφετε σε βαρος του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ λαου? στις πλατες του.

Τα χρεη τα δικα σας να τα πληρωσει ο απλος λαος?
Τα ταξιδια σας.
Τα φαγητα σας.
Τον υπνο σας.
Τους γαμους σας.
Τα κερατα σας.

Και δεν υπαρχουν βιβλια για τα παιδια της ΕΛΛΑΔΑΣ.

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ
ΟΧΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΔΟΥΛΟΙ
ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΕΔΡΙΚΗ ΔΙΚΤΑΚΤΟΡΙΑ
ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΤΣΙΦΛΙΚΑΔΕΣ ΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ
ΟΧΙ ΣΤΑ ΧΑΡΑΤΣΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΛΕΦΤΕΣ

ΟΧΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΡΕ, ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.

Ενα οχι δεν ειπατε εσεις, ολο ναι, ναι, σας παταμε στο κεφαλι? ναι υπογραφετε
Θα σας κατεβασουμε και θα σας παρουμε τα παντελονια αν σας δωσουμε αλλη μια δοση! ναι υπογραφετε
Ολα ναι, πειτε και κανενα οχι.

Να μειωθουν οι μισθοι σας? σε εσας τους ''αρεστους''? ...??? ειπατε οχι?

Τον ΕΛΛΗΝΑ δεν προκειται ποτε να τον κανετε ''καλα'', δεν σκυβει το κεφαλι σε κανεναν.

Αυτα απο εμενα.


Το δευτερο ΟΧΙ στην ιστορια των ΕΛΛΗΝΩΝ 2ry0pq10Το δευτερο ΟΧΙ στην ιστορια των ΕΛΛΗΝΩΝ 2ry0pq10
Το δευτερο ΟΧΙ στην ιστορια των ΕΛΛΗΝΩΝ X4kw4210Το δευτερο ΟΧΙ στην ιστορια των ΕΛΛΗΝΩΝ X4kw4210
ΤΡΕΛΛΟΣ ΤΩΝ FM
ΤΡΕΛΛΟΣ ΤΩΝ FM
Διαχειριστής

Χώρα Χώρα : Greece
Φύλλο Φύλλο : Άντρας
Όνομα : Βασίλης
Τόπος Τόπος : Γαργαλιάνοι Μεσσηνίας
Ηλικία Ηλικία : 44
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 41153
Έλαβες ευχαριστώ Έλαβες ευχαριστώ : 320
Browser Browser : Το δευτερο ΟΧΙ στην ιστορια των ΕΛΛΗΝΩΝ 41610

https://www.facebook.com//groups/trelostwnfm.forumgreek/ https://twitter.com/Trelostwnfm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης