TrelosTwnFm-News
Σας ανακοινώνω οτι το forum θα είναι ''ανενεργό'' σε θέματα.
Και πλέον την σκυτάλη στην ενημέρωση θα την ''πάρει'' το blog.
Καλή συνέχεια να έχουμε.

http://trelostwnfmnews.blogspot.gr/
TrelosTwnFm-News
Σας ανακοινώνω οτι το forum θα είναι ''ανενεργό'' σε θέματα.
Και πλέον την σκυτάλη στην ενημέρωση θα την ''πάρει'' το blog.
Καλή συνέχεια να έχουμε.

http://trelostwnfmnews.blogspot.gr/

«Έβγαλε τα μάτια μου και έφαγε το πρόσωπό μου»

Πήγαινε κάτω

«Έβγαλε τα μάτια μου και έφαγε το πρόσωπό μου» Empty «Έβγαλε τα μάτια μου και έφαγε το πρόσωπό μου»

Δημοσίευση από dimitris kalligas Παρ 10 Αυγ - 19:43

«Έβγαλε τα μάτια μου και έφαγε το πρόσωπό μου» 86196E221570F45B6E014EBCB5F06E92
Θύμα κανιβαλισμού σπάει τη σιωπή του
Ο 65χρονος άστεγος Ronald Poppo έπεσε θύμα επίθεσης από τον επίσης άστεγο Rudy Eugene, 31 ετών, ο οποίος δε δίστασε σε μια πρωτοφανή επίθεση αγριότητας να… του μασήσει το πρόσωπο!

Το περιστατικό συνέβη στις 26 Μαΐου. Ο άτυχος άνδρας κατάφερε να επιζήσει όμως έμεινε τυφλός. Οι αρχές πίστευαν ότι ο δράστης ήταν υπό την επήρεια μιας ισχυρότατη μορφής του ναρκωτικού LSD, τα λεγόμενα «άλατα μπάνιου», όμως οι τοξικολογικές εξετάσεις έδειξαν μόνο ίχνη μαριχουάνας στον οργανισμό του.

Στην κατάθεσή του στις αρχές ο Poppo δήλωσε: «Με άρπαξε και με έσκισε. Μάσησε το πρόσωπό μου. Μου έβγαλε τα μάτια. Δεν έχω να πω κάτι άλλο».
«Έβγαλε τα μάτια μου και έφαγε το πρόσωπό μου» Can1
Λίγο αργότερα πρόσθεσε: «Χτύπησε το κεφάλι μου στο πεζοδρόμιο και το διέλυσε… Με έπνιγε και με κρατούσε κάτω δυνατά ενώ την ίδια ώρα που έβγαζε τα μάτια».

Ο 65χρονος εξέφρασε την ευγνωμοσύνη του στους αστυνομικούς που του έσωσαν τη ζωή, λέγοντας ότι αν δεν ήταν αυτοί «θα ήμουν σε χειρότερη κατάσταση».
«Έβγαλε τα μάτια μου και έφαγε το πρόσωπό μου» Can2

Είπε ότι δεν τον γνώριζε και δεν ξέρει γιατί του επιτέθηκε και ότι δεν τον προκάλεσε αν και υπήρχαν αναφορές ότι οι δυο τους είχαν γνωριστεί σε άσυλο αστέγων νωρίτερα και πως ο Poppo είχε κλέψει τη Βίβλο του δράστη.

Ο άτυχος άνδρας έχει υποβληθεί σε πολλές χειρουργικές επεμβάσεις στο νοσοκομείο Jackson Memorial στη Φλόριντα και τώρα νοσηλεύεται κέντρο φροντίδας.
newsbeast.gr
«Έβγαλε τα μάτια μου και έφαγε το πρόσωπό μου» Can3
dimitris kalligas
dimitris kalligas
Συντονιστής

Χώρα Χώρα : Greece
Φύλλο Φύλλο : Άντρας
Όνομα : ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Τόπος Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ηλικία Ηλικία : 53
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 545
Έλαβες ευχαριστώ Έλαβες ευχαριστώ : 12
Browser Browser : «Έβγαλε τα μάτια μου και έφαγε το πρόσωπό μου» 41610

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης