Καλή συνέχεια να έχουμε.

«Κόλλησαν» στη λάσπη Βέροια και ΠΑΟΚ

«Κόλλησαν» στη λάσπη Βέροια και ΠΑΟΚ Empty «Κόλλησαν» στη λάσπη Βέροια και ΠΑΟΚ

Δημοσίευση από ΤΡΕΛΛΟΣ ΤΩΝ FM Κυρ 2 Δεκ - 21:31

ε το σκορ στο 0-0 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Βέροια και τον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Super League. O «Δικέφαλος του Βορρά» αγωνίστηκε με δέκα παίκτες από το 34ο λεπτό λόγω αποβολής του Βιβιάν με απευθείας κόκκινη κάρτα, ενώ η Βέροια στο ίδιο λεπτό έχασε πέναλτι με τον Καλτσά.

Το ματς ξεκίνησε με τον Φωτάκη να χάνει σημαντική ευκαιρία για να σκοράρει. Στο 10’ ο μέσος του ΠΑΟΚ από καλή θέση δεν μπόρεσε να ανοίξει το σκορ. Στη συνέχεια η Βέροια πήρε την υπεροχή. Αρχικά στο 13’ ο Γλύκος απομάκρυνε με τα πόδια το σουτ του Καλί, στο 14΄ ο Ολαϊτάν πλάσαρε άουτ και στο 22΄ πάλι ο Γλύκος νίκησε σε τετ-α-τετ τον Ιωάννου.

Η Βέροια κέρδισε πέναλτι στο 34’, σε μία φάση όπου ο Ματέους Βιβιάν ανέτρεψε τον Καλτσά και αντίκρισε την κόκκινη κάρτα. Ο Καλτσάς ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε τη μπάλα άουτ, με αποτέλεσμα το 0-0 να παραμείνει.

Ο ΠΑΟΚ παρά το γεγονός ότι αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο βελτίωσε την εικόνα, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Η καλύτερη στιγμή στο δεύτερο μέρος καταγράφηκε στο 59΄, όταν ο Γλύκος κράτησε το μηδέν με έξοχη επέμβαση στο σουτ του Καλτσά.

Βέροια – ΠΑΟΚ 0-0 (Νova 3)

Γκολ: -
37' χαμένο πέναλτι Καλτσάς

Κίτρινες κάρτες: Mπαργκάν, Καλί, Αμαραντίδης - Αθανασιάδης

Κόκκινες κάρτες: 36' Βιβιάν

Βέροια (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Λόπεθ, Γεωργιάδης, Ορέστες, Αμαραντίδης, Καλί, Καλογέρης, Καφές, Ολαϊτάν, Καλτσάς (Μορενο), Μπαργκάν (87' Μπελόν), Ιωάννου (58' Κόστλι).

ΠΑΟΚ (Γιώργος Δώνης): Γλύκος, Κωνσταντινίδης (62' Έτο), Κουμαλό, Βιβιάν, Λίνο, Λάζαρ, Κάτσε, Ρομπέρ (46' Σταφυλλίδης), Φωτάκης, Σαλπιγγίδης (77' Γιάννου), Αθανασιάδης.

Επιμέλεια: Ανδρέας Αθανασούλης