Σούπερ Άρης, 4-0 τον Λεβαδειακό

Πήγαινε κάτω

Σούπερ Άρης, 4-0 τον Λεβαδειακό Empty Σούπερ Άρης, 4-0 τον Λεβαδειακό

Δημοσίευση από ΤΡΕΛΛΟΣ ΤΩΝ FM Κυρ 10 Μαρ - 20:17

Με το εντυπωσιακό 4-0 ο Άρης επικράτησε του Λεβαδειακού στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στο ντεμπούτο του Σούλη Παπαδόπουλου στον πάγκο των «κίτρινων». Στο παιχνίδι για την 25η αγωνιστική ο Άρης σκόραρε στις αρχές των δύο ημιχρόνων με τον Κοέλιο (2’) και τον Γιαννιώτα (48’), ενώ ο δεύτερος πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 64’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 80’ ο Τάτος.

Ο Άρης προηγήθηκε γρήγορα στο παιχνίδι. Μόλις στο 2’ ο Τάτος γύρισε από τα δεξιά, ο Καζναφέρης πήρε την πρώτη κεφαλιά και με δεύτερη ο Κοέλιο νίκησε τον Κυριακίδη και πέτυχε το 1-0.

Οι γηπεδούχοι στο 18ο λεπτό λίγο έλειψε να σκοράρουν εκ νέου, όταν ο Καζναφέρης γύρισε από τα δεξιά, αλλά ο Αγκάνθο δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή και να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

Με τον τρόπο που άρχισε το πρώτο μέρος, ξεκίνησε και το δεύτερο. Στο 48ο λεπτό ο Παπαστεριανός σέντραρε από τα δεξιά, ο Γιαννιώτας πρόλαβε την άμυνα του Λεβαδειακού και με εξαιρετικό πλασέ σημείωσε το 2-0.

Ο Άρης συνέχισε να πιέζει και με ηγέτη τον Γιαννιώτα έψαξε κι άλλα γκολ. Ο νεαρός άσος πέτυχε το δεύτερο γκολ του και «έγραψε» το 3-0 στο 64ο λεπτό, μετά από σέντρα του Τάτου.

Στο 80' ο Τάτος έγινε από δημιουργός, εκτελεστής, καθώς μετά από σέντρα του Αγκάνθο, με διαγώνιο σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο τελικό 4-0.

Άρης – Λεβαδειακός 4-0 (Nova 1)

Γκολ: 2' Κοέλιο, 48', 64' Γιαννιώτας, 80' Τάτος

Κίτρινες κάρτες: Βασιλείου, Μεντί