TrelosTwnFm-News
Σας ανακοινώνω οτι το forum θα είναι ''ανενεργό'' σε θέματα.
Και πλέον την σκυτάλη στην ενημέρωση θα την ''πάρει'' το blog.
Καλή συνέχεια να έχουμε.

http://trelostwnfmnews.blogspot.gr/
TrelosTwnFm-News
Σας ανακοινώνω οτι το forum θα είναι ''ανενεργό'' σε θέματα.
Και πλέον την σκυτάλη στην ενημέρωση θα την ''πάρει'' το blog.
Καλή συνέχεια να έχουμε.

http://trelostwnfmnews.blogspot.gr/

γραμμα στον μπαμπα!!!

Πήγαινε κάτω

γραμμα στον μπαμπα!!! Empty γραμμα στον μπαμπα!!!

Δημοσίευση από Διονυσια Παρ 9 Μαρ - 10:34

Αγαπητέ μπαμπά" ...
Ο πατέρας γυρίζει σπίτι από την δουλειά. Πτώμα στην κούραση, πηγαίνει στο δωμάτιο του 15χρονου γιού του. Με μεγάλη έκπληξη διαπιστώνει ότι το κρεβάτι του είναι στην εντέλεια. Μυρίζει λάτρα νοικοκυράς και όλα είναι τακτοποιημένα. Ο Βαγγέλης όμως δεν είναι εκεί. Καθώς κοιτάζει απορημένος το μέχρι πρότινος αχούρι του γιόκα του βλέπει πάνω στο γραφείο του έναν μεγάλο φάκελο που γράφει:'για τον μπαμπά'
Ταραγμένος ανοίγει δειλά δειλά τον φάκελο και διαβάζει το γράμμα...
'Πολυαγαπημένε μου πατέρα. Σου γράφω αυτό το γράμμα για να σε αποχαιρετήσω. Φεύγω για πάντα για να γλιτώσω από την κατακραυγή του κόσμου. Κλέφτηκα με τον Μπάμπη, τον γιο της κυρά-Κούλας, μιας κομμώτριας από τα Άσπρα Χώματα. Τον λατρεύω μπαμπά και εκείνος με αγαπάει αληθινά. Δεν είχα βιώσει ξανά τον πραγματικό έρωτα, το άγριο πάθος με κανένα άλλο αγόρι στο σχολείο. Μόνο ο Μπάμπης με κάνει να αισθάνομαι έτσι. Τόση ένταση τέτοια ηδονή. Το ξέρω ότι σε σοκάρω με αυτά τα λόγια, αλλά βρισκόμουν σε αδιέξοδο. Ο Μπάμπης είναι πολύ καλό παιδί. Μπορεί να μην εγκρίνεις τα τατουάζ που έχει σε όλο του το σώμα και τα τέσσερα σκουλαρίκια που φοράει στη μύτη. Αν τον γνωρίσετε όμως εσύ και η μαμά θα καταλάβετε γιατί τον αγαπώ τόσο βαθιά. Τα έχουμε σκεφτεί όλα. Αυτή την στιγμή που διαβάζεις το γράμμα πετάμε για Άμστερνταμ. Εκεί θα ενωθούμε με τα ιερά δεσμά του γάμου. Μόλις αποκτήσουμε λίγα χρήματα σκεφτόμαστε να υιοθετήσουμε ένα παιδί. Έτσι θα ολοκληρωθεί η οικογενειακή μας ευτυχία.! Ο Μπάμπης μου άνοιξε τα μάτια. Με έκανε να καταλάβω τις ευεργετικές επιδράσεις που έχει η μαριχουάνα στον οργανισμό μου. Όλα όσα ακούγονται γι' αυτήν είναι απλά προκαταλήψεις και ψέμματα. Στο Άμστερνταμ όπου σκοπεύουμε να μείνουμε για αρκετό καιρό ονειρευόμαστε να καλλιεργούμε φούντα σε δικό μας ιδιόκτητο χωραφάκι και να ζούμε από την παραγωγή. Κάτι σαν αγρότες δηλαδή, αλλά πιο προχώ. Ίσως καταφέρουμε να κάνουμε και εμπορικές ανταλλαγές. Σκεφτόμαστε να δίνουμε το χασίς και να προμηθευόμαστε την κοκαίνη και τα χάπια έκσταση που χρειαζόμαστε. Να προσεύχεσαι για εμάς. Και ιδιαίτερα για τον Μπάμπη. Να παρακαλάς ώστε να βρεθεί γρήγορα μια θεραπεία για το AIDS για να είναι ο άντρας μου και πάλι υγιής. Του αξίζει μια καλύτερη ζωή. Θέλω να μην ανησυχείς για μένα. Είμαι 15 χρονών και ξέρω πολύ καλά να φροντίζω τον εαυτό μου. Δεν θα κάνω αταξίες. Απλά θέλω να ζήσω ελεύθερα τον έρωτα στο πλευρό του άντρα της ζωής μου. Με αγάπη ο γιος σου Βαγγέλης.
Υ.Γ Μπαμπά, τίποτα από τα παραπάνω δεν είναι αλήθεια. Έχω έρθει στο σπίτι του Νίκου και παίζουμε Playstation. Απλά σου έγραψα αυτό το γράμμα για να σου υπενθυμίσω ότι υπάρχουν πολύ χειρότερα πράγματα στην ζωή από τον έλεγχο με τους βαθμούς που είναι στο συρτάρι του γραφείου μου. Δεν χάθηκε δα και ο κόσμος που έχω σε έξι μαθήματα κάτω από την βάση! Δεν χαίρεσαι που βρίσκομαι δυο στενά πιο κάτω και δεν τα έχω με τον Μπάμπη? Σε αγαπάω πολύ! Πάρε τηλέφωνο όταν δεν θα θες πια να με σφαλιαρίσεις για να γυρίσω σπίτι. Πεινάω λίγο...¨"
Διονυσια
Διονυσια
Διαχειριστής

Χώρα Χώρα : Greece
Φύλλο Φύλλο : Θηλυκό
Όνομα : διονυσια
Τόπος Τόπος : θεσσαλονικη
Ηλικία Ηλικία : 48
Δημοσιεύσεις Δημοσιεύσεις : 2162
Έλαβες ευχαριστώ Έλαβες ευχαριστώ : 124
Browser Browser : γραμμα στον μπαμπα!!! 41610

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης