Σας ανακοινώνω οτι το forum θα είναι ''ανενεργό'' σε θέματα.
Και πλέον την σκυτάλη στην ενημέρωση θα την ''πάρει'' το blog.
Καλή συνέχεια να έχουμε.

Σημαντική νίκη της ΑΕΚ επί του Ατρόμητου

Σημαντική νίκη της ΑΕΚ επί του Ατρόμητου Empty Σημαντική νίκη της ΑΕΚ επί του Ατρόμητου

Δημοσίευση από ΤΡΕΛΛΟΣ ΤΩΝ FM Πεμ 10 Μάης - 22:18

Ζωντανές τις ελπίδες της για την κατάληψη της πρωτιάς στα πλέι οφ διατήρησε η ΑΕΚ, καθώς σημείωσε τη δεύτερη συνεχή νίκη της στο μίνι πρωτάθλημα.

Η «Ένωση» με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νίκο Λυμπερόπουλο, επικράτησε με ανατροπή 3-2 του Ατρομήτου, στο ΟΑΚΑ κι έτσι έφτασε στους έξι βαθμούς.

Η ομάδα του Κωστένογλου βρέθηκε να χάνει από το 20’, μετά το γκολ του Έπστάιν, εντούτοις στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου γύρισε... τούμπα το ματς.

Στο Κάρλος ο νεοεισελθών Κάρλος ισοφάρισε σε 1-1, για να αναλάβει στη συνέχεια δράση ο «Λύμπε».

Ο Μεσσήνιος επιθετικός έκανε το 2-1 για την ΑΕΚ στο 54’ ενώ στο 62’ έδωσε... αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Το μόνο που κατάφερε ο Ατρόμητος στη συνέχεια ήταν να μειώσει στο 68΄με τον Τόμας.

ΑΕΚ-Ατρόμητος 3-2

Γκολ: 50' Κάρλος, 54', 61' Λυμπερόπουλος- 20' Επστάιν, 68' Tόμας

Κίτρινες: Μπουγαΐδης-Φυτανίδης, Tόμας

Κόκκινες:

ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Κωνσταντόπουλος, Καράμπελας, Μπουγαΐδης, Μανωλάς, Κοντοές (46' Κάρλος), Μάκος, Φούντας (56' Γεωργέας), Καφές, Εγγλέζου (46' Κλωναρίδης), Λεονάρντο, Λυμπερόπουλος

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης) Ιτάνζ, Νάστος, Τόμας, Φυτανίδης, Σκόνδρας (63' Πίτου Γκαρσία), Σφακιανάκης, Δημούτσος, Επστάιν, Καραμάνος, Μπρίτο, Μήτρογλου